mobiReciklaža

Učenci in starše obveščamo,

da se z 2. aprilom 2013 začenja akcija »reciklaža mobilnih telefonov«, v kateri sodeluje kar 148 slovenskih šol.

Mobilne telefone zaradi materialov štejemo v kategorijo elektronskih in nevarnih odpadkov, zato je pomembna ustrezna reciklaža le-teh. Raziskave pa kažejo, da je le 20% prodanih mobilnih telefonov recikliranih.

V tej akciji bomo zbirali neuporabne in odslužene mobilne aparate in jih posredovali organizatorjem akcije (Zavod Varna pot). Ti bodo poskrbeli za njihovo reciklažo, del tako pridobljenih sredstev pa bo uporabljen za povečanje prometne varnosti oziroma za izvedbo preventivno-izobraževalnih vsebin Zavoda Varna pot za otroke in mladostnike.

Neuporabne mobilne aparate lahko oddate v zbornici šole, mentorici šolske skupnosti na šoli, razredničarki/razredniku ali drugemu učitelju.

Akcija poteka do konca meseca maja.

Letak A4

Šolska skupnost