V petek, 30. maja 2014, se je nekaj učenk naše šole pod mentorstvom Andreje Molan in Katje Tiringer odzvalo vabilu na 9. Festival otroške poezije. Prijeten in sproščen dogodek je potekal na nekoliko posebnem mestu, in sicer sredi gozda na razvalinah kapelice svetega Lovrenca na Gobavici nad Mengšem.
Vsi sodelujoči na festivalu smo dobili spominske majice in oblečeni vanje nato predstavili svoje pesmi. Nagrajenci pa so bili razglašeni šele na festivalu samem. Izmed štirih sodelujočih osnovnih šol sta si 2. mesto s svojimi pesmimi delili učenki naše šole Ines Likar in Nina Katarina Štular iz 9. č. Za nagrado sta prijeli knjigo Olikani Slovenec – prvi slovenski bonton, avtorja Ivana Vesela. Komisija je s posebno pohvalo želela izpostaviti še sedem mladih pesnikov, ki so na tak ali drugačen način izstopali. Med njimi je pohvalo in knjižno nagrado Zastavil sem svoje življenje – o življenju in delu Janeza Trdine prejela tudi Ana Rogelj, učenka 9. č-razreda.

IMAG1863[1]

1401464118825[1]