V tem šolskem letu so se učenci kuharskega krožka Kran`ske kuhar`ce, udeležili kuharskega tekmovanja ˝Kuhna pa to˝.

V tem šolskem letu so se učenci kuharskega krožka Kran`ske kuhar`ce – Tjaša Ažbe, Neža Peternel, Metka Rus, Miha Zalokar in Lara Bogataj, udeležili kuharskega tekmovanja ˝Kuhna pa to˝. Uvrstili so se na državno tekmovanje, ki je bilo v Hiši Jezeršek in se uvrstili na odlično 2. Mesto. Prislužili so si nagrado KUHARSKO DELAVNICO na Akademiji Jezeršek pod vodstvom vodje njihove kuhinje Ane Šušteršič.

Učenci so na delavnici pripravili tri-hodni meni, in sicer dve predjedi (toplo in hladno), glavno jed in sladico. Pri delu so spoznavali nove tehnike kuhanja in  pomembnost postavitve hrane na krožnik. Iz preprostih sestavin so pripravili odlične jedi z lepo postavitvijo in dobrimi okusi.

Za opravljeno delavnico so učenci prejeli diplome.

Mentorica kuharskega krožka
Irena Pavlin