11.4. – Športni dan  – Šolsko prvenstvo v atletiki

VSEBINA: ŠOLSKO PRVENSTVO V ATLETIKI

KRAJ: ŠPORTNI PARK KRANJ
DATUM: ponedeljek, 11.april (rezervni termin – torek, 26.april 2016)

ATLETSKE DISCIPLINE:

1. in 9. razred: 60 m, 300 m, 1000 m, daljina, višina, vortex, krogla,štafeta
  2. in 7. razred: 60 m, 300 m, 600 m, daljina, višina, vortex, t. žoga, štafeta

COOPER (12 minut teka): – rezultat se ne upošteva pri točkovanju za najboljši razred.

Vsak učenec oz. učenka lahko tekmuje v največ dveh disciplinah, štafeti in cooper-ju.

Zbor za vse učence je ob 7.40 na tribuni po razredih, skupaj z razredniki.

Urnik: (natančen urnik tekmovanj)

8.00

• s tekmovanjem začnejo učenci 8. in 9. razredov,
  • učenci 6. in 7. razredov spremljajo tekmovanje na tribuni
  • pri meritvah pomagajo učenci 6. in 7. razredov (2 učenca in 2 učenki iz vsakega razreda).

9.10

• malica za vse učence na tribuni po razredih: dežurni učenci prinesejo malico na tribuno in jo razdelijo.

9.30

• tekmujejo učenci 6. in 7. razredov,
  • učenci 8. in 9.razredov pa so na tribuni skupaj z razredniki
  • pri meritvah pomagajo učenci 8. in 9. razredov (2 učenca in 2 učenki iz vsakega razreda).

10.30

• ŠTAFETA – 6. IN 7. RAZRED

10.45

• ŠTAFETA – 8. IN 9. RAZRED

11.00

• COOPER – FANTJE

11.15

• COOPER – DEKLETA

Navodila:

• Učenci so v času, ko ne tekmujejo na tribuni in športno spremljajo tekmovanje. (vsak, ki konča s tekmovanjem se vrne na tribuno).
  • Pred nastopom se vsak sam ustrezno ogreje in pride pravočasno na štart oz. mesto tekmovanja (glej urnik tekmovanja).
  • Obvezna je športna oprema (učenci se preoblečejo na tribuni).
  • Podelitev diplom bo potekala med tekmovanjem za vsako že končano disciplino. Najboljši razred – razred, ki bo zbral največje število točk iz vseh disciplin, bo prejel pokal. Za osvojeno 1.mesto učenec dobi 5 točk, za 2.mesto 4 točke … in za 5.mesto 1 točko (učenci 6.razredov tekmujejo med seboj, 7.razredov med seboj …).

Športni dan se konča, ko se podeli pokal najboljšemu razredu.

Odhod šolskega avtobusa za 1. šolsko uro do matične šole, povratek ob 12:15 uri pred matično šolo.

Kosilo bo za vse na matični šoli.

Aktiv učiteljev ŠPO
Jana Sivec