Včeraj je bil praznik, danes pa spet praznujemo malo drugače – preberite komu svojo najljubšo pesem, kajti 2. april je mednarodni dan knjig za otroke, ki je letos posvečen branju poezije!

IBBY, Mednarodna zveza za mladinsko književnost, je na pobudo nemške pisateljice Jelle Lepman 2. april, rojstni dan H.C. Andersena razglasila za mednarodni dan knjig za otroke  -> več na IBBY

plakat_2013sknjigosreco

Poglej, obrni se okrog,
Zelena gora, živ je log;
Povsodi pomladanjski cvet
Vesoljni v svate vabi svet.

Simon Jenko (del pesmi Pomlad)

Ob tej priložnosti začenjamo v naši ponovno odprti knjižnici prvi projekti Zaupaj mi svojo pesem: prepiši svojo najljubšo pesem ali napiši svojo in oddaj listek v knjižnici osebno ali v škatlico na steni pred vhodom. Čez tri tedne se zberemo in vsak izžreba naključen listek ter ostalim prebere napisano pesem. Datum in uro srečanja objavim pravočasno.

To vabilo velja enako velja za starše, učitelje, druge delavce šole in vse ostale ljubitelje poezije, ki bi se nam radi pridružili pri sproščenem klepetu ob čaju.

p.s. Prav tako se danes v splošni knjižnici Kranj začne nov projekt Branje na pomlad.