OBVESTILO O POTOVANJU

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za izkazano zaupanje, da boste v naši organizaciji, v času od 31. 5. do 1. 6. 2013 preživeli   dva dni na izletu v München.

Dovolite, da vam pred potovanjem posredujemo še nekaj koristnih informacij.

• Odhod  turističnega avtobusa v  petek, 31. 5. 2013

Oš  Simona Jenka Kranj – matična šola ob 05.00

•  Namestitev v Münchnu

hotel IMPERIAL MÜNCHEN, Landsberger Strasse 463, D-81241 München, tel: + 49 – 89 – 820-79-80

Usluga v hostlu: 1 x polpenzion v dvo in troposteljnih sobah.

Kopalnice in wc-ji v sobi.

•  Potrebni dokumenti
    Za potovanje v Nemčijo potrebujete veljavni osebni dokument. (Osebna izkaznica ali potni list).
  •  Zdravstveno zavarovanje z asistenco
    Zdravstveno zavarovanje z asistenco Coris je vključeno v ceno aranžmaja.
  •  Vstopnine
    V ceno aranžmaja so vključene naslednje vstopnine:
  • solni rudnik Berchtesgaden,
  • Deutsches Museum,
  • Sea Life,
  • Olimpijski stolp,
  • BMW muzej
  •  Prehrana v Nemčiji
    Kosili nista vključeni v ceno aranžmaja. V Münchnu se lahko dobi topel obrok s pijačo že od 5,00 € dalje. V ceno aranžmaja je vključena večerja prvi dan in zajtrk drugi dan.
  •  Denarna valuta
    Uradno plačilno sredstvo v Nemčiji je euro.
  •   O tem in onem
  1. Program potovanja bo naporen.  Priporočamo vam, da se udobno obujete in oblečete. Veliko bo hoje po mestu, razdalje v Münchnu so kar velike.
  2. Priporočamo, da imajo otroci s seboj dovolj (ne preveč) denarja za nakup pijače, kosila ter nakup spominkov,  kakšen sendvič ali prigrizek ter nekaj rezerve. Ocenjujemo, da bi za 2 kosili potrebovali do 20,00 €, za pijačo do 10,00 €, spominke 5,00. Skupni znesek za osnovne potrebe ocenjujemo na največ 30,00 €.
  3. Otroci imajo veliko energije in večina jih z veseljem potuje v nove kraje. Na poti si pridobivajo izkušnje in nabirajo prijetne spomine. V domačem okolju so potniki (otroci) prilagojeni na nadmorsko višino, podnebne razmere, živijo v ravnovesju z mikroorganizmi. Na potovanju otrok spremeni nadmorsko višino, podnebne razmere, pride v stik z novimi mikroorganizmi, zamenja časovni pas… Vsi ti dejavniki lahko vplivajo na njegovo zdravstveno stanje oziroma počutje, zato je dobro pri kroničnih bolnikih priporočljivo pred potovanjem obiskati tudi izbranega zdravnika, da opravi kontrolni pregled. Pediater vam bo svetoval o morebitni spremembi režima jemanja zdravil med potovanjem.  Ne pozabite na zdravila in opozorite odgovorno učiteljico oz. vodnika, da vaš otrok ob določenih urah potrebuje zdravila.
  4. Ker se bomo gibali med turističnimi znamenitostmi in bivali med običajnimi turisti, bodo ravno tako za nas veljala pravila lepega vedenja. Bodimo strpni do drugih in se potrudimo dober glas o Sloveniji in slovenskih turistih s svojimi dejanji ponesti v širni svet.
  5. Kot povsod po svetu se tudi v Nemčiji lahko zgodi, da smo zaradi svoje nepazljivosti ob kakšno dragocenost ali denar, zato skrbno shranimo in skrbimo za svoj osebni dokument, denar, fotoaparat ipd. Predvsem na mestnih ulicah in v muzejih skrbimo za svoje imetje. Nahrbtnike imejmo vedno na očeh!

•  Vreme
    Te dni je v Münchnu  precej hladno in deževno vreme. Preden krenete na pot – preverite vreme na:   http://www.wunderground.com ali http://www.wetter.com/deutschland/muenchen

Trenutna napoved (ponedeljek, 27. 5.) za München je naslednja: oblačno, dež, temperatura okrog 13 stopinj

• Povratek pred matično šolo: sobota, 1. 6. okrog 23.00

ŽELIMO VAM PRIJETEN IZLET IN MNOGO NOVIH TER LEPIH DOŽIVETIJ!

MÜNCHEN V DVEH DNEH (7., 8., 9. razred)

1. dan:  Odhod avtobusa izpred šole ob 5.00 uri zjutraj.  Vožnja skozi  predor Karavanke in dalje po avtocesti proti Salzburgu, kjer bomo še pred mestom zavili v Nemčijo, v Berchtesgaden. Ob spremstvu Salzija, rudniške maskote,  se bomo spustili v globino hriba in na tematski poti videli solno katedralo in se s čolnom prepeljali čez Spiegelsee …  Našo pot bomo nadaljevali v bavarsko prestolnico München.  Sredi otoka na reki Isar stoji mogočna zgradba – Deutsches Museum. Kar nekaj časa bomo namenili ogledu muzeja in se aktivno vključili v raziskovanje tehničnih in znanstvenih dosežkov, ki so vsi predstavljeni na enostaven in razumljiv način.  Krožna vožnja po mestu, nato pa nekaj prostega časa na ulici Käufingerstraße. Prevoz v hotel, večerja in prenočevanje.

2. dan:  Po zajtrku se bomo najprej prepustili čudovitemu podvodnemu svetu v münchenskem akvariju Sea Life. Na ogled se postavlja več kot 4500 živopisanih živali … Kasneje bomo 190 m visoko z Olimpijskega stolpa lahko opazovali bavarsko prestolnico, olimpijsko vas ter tovarno BMW.  V tamkajšnjem muzeju si bomo ogledali jeklene konjičke od začetka izdelave do danes … Slovo od Münchna in vožnja na Solnograško. Postanek v Salzburgu, kjer se bomo sprehodili po znameniti Žitni ulici do Mozartove rojstne hiše, kjer so na ogled vsa tri nadstropja. (Možen ogled, doplačilo). Mimo Mirabella, ki je tudi eno izmed prizorišč poletnega festivala in Mozarteuma, kjer uprizarjajo Čarobno piščal, bomo prispeli do skladateljeve stanovanjske hiše. Prosto za nakup  kakšne znamenite kroglice … Odhod iz mesta je predviden ob 19.00 uri, prihod domov pa okrog 23.00 ure.