V šolskem letu 2014/15  tekmovanje za Cankarjevo nagrado poteka pod naslovom IZROČILO KNJIGE.

POROČILO O TEKMOVANJU ZA CANKARJEVO NAGRADO –

ŠOLSKO IN REGIJSKO TEKMOVANJE; ŠOLSKO LETO 2014/15

Šolsko tekmovanje je bilo izvedeno 4. 12. 2014. Tekmovanja se je na šoli udeležilo:

1. 57 učencev razredne stopnje do vključno 5. razreda
  2. 102 učenca predmetne stopnje od 6. do 9. razreda

Vodja tekmovanja je bila ga. Irena Oman.

Bronasto priznanje bo dobilo 24 učencev razredne stopnje:

Doroteja Rozman, Amadej Šimenc, Bine Godnič, Ajda Mali, Živa Rozina, Neža Zupan, Mia Čabraja, Lana Lapajne, Manca Omersa, Gal Gregorc, Gal Dagarin, Val Kveder, Hojka Žula, Nina Košnik, Mateja  Jelenc, Medeja Kejžar, Glorija Sušnik, Tej Dragaš, Matej Gaberc, Vito Kočevar Polak, Luka Krnić, Marija Rafaela Brankovič, Olivija  Kukovica, Matija Turk.

Bronasto priznanje bo dobilo 38 učencev predmetne stopnje:

1. razred: Benjamin Bajd, Živa Zupan, Tia Vita Ćurčić, Aida Kocić, Gaja Bumbar, Domen Sajovic, Janja Šinkovec, Mark Gazvoda, Ajda Likar
  2. razred: Taja Dagarin, Ana Kveder, Jan Prezelj, Jaka Ipavec Lakner, Jaša Florjančič, Eva Grašič, Tinkara Šubic, Luka Uranič, Ema Krajnik
  3. razred: Una Iza Grandovec, Anja Pavec, Jaka Florjančič, Domen Sajovic, Juš Lesjak, Neža Peternel, Anamarija Brankovič, Sara Remic, Tjaša Ažbe, Ema Bernard, Lara Bogataj, Lia Sara Likar, Metka Rus
  4. razred: Jerca Uranič, Martin Maks Urbanc, Tara Česnik, Špela Naglič, Ana Taneski, Urban Dejak, Neža Majnik

Na regijsko tekmovanje se je uvrstilo 10 učencev iz 8. iz 9. razreda:

Una Iza Grandovec, Anja Pavec, Jaka Florjančič, Domen Sajovic, Juš Lesjak, Neža Peternel, Jerca Uranič, Martin Maks Urbanc, Tara Česnik, Špela Naglič.

Regijsko tekmovanje je bilo izvedeno 22. januarja 2015 na OŠ Cvetka Golarja v Škofji Loki. Naši učenci so prejeli 6 srebrnih priznanj, trije učenci pa se bodo udeležili državnega tekmovanja. Učence je na tekmovanje spremljala gospa Katja Tiringer, ki je bila tudi nadzorna učiteljica in ocenjevalka nalog.

Srebrna priznanja bodo dobili: Neža Peternel, Jaka Florjančič, Anja Pavec, Jerca Uranič, Špela Naglič in Martin Maks Urbanc.

Na državno tekmovanje so se uvrstili:

Neža Peternel, Jaka Florjančič in  Jerca Uranič. Ti učenci si bodo prizadevali dobiti zlato priznanje.

Državno tekmovanje bo potekalo 28. marca 2015, učence bo spremljala ga. Katja Tiringer.

Zapisala: Irena Oman

Kranj, 9. 2. 2015