Planinski pohod na Zelenico za 7.A in 7.B razred bo v sredo, 21. 10. 2015.

ŠPORTNI DAN ─ PLANINSKI POHOD ZA 7. RAZREDE

Planinski pohod na Zelenico za 7.A in 7.B razred bo v sredo, 21. 10. 2015.

V sredo se učenci zberejo pred MATIČNO šolo ob 7.20 uri, odhod avtobusa ob 7.30 uri. Dežurni učenci poskrbijo za malico.

Hoje je približno 4 ure, povratek v Kranj okoli 12.00 ure.

Izostanek od športnega dne se javi razredniku, oziroma v primeru bolezni, starši zjutraj sporočijo v šolo ali razredniku. Če izostanek ne bo opravičen vnaprej, se plača polna cena avtobusa.

Učenci naj bodo primerno obuti in oblečeni (rezervna oblačila, vetrovke, kape, polvisoke ali visoke čevlje z narezanim podplatom).

Aktiv učiteljev ŠPO
Robert Kukovič

Cilji:

Oblikovati pri učencih pristni, spoštljiv in kulturen odnos do narave kot posebne vrednote.
Oblikovati pozitiven odnos do hoje v naravi kot najcenejše in najbolj dostopne športne dejavnosti ter jih hkrati usposobiti za samostojno izletništvo, pohodništvo in gorništvo v kasnejših starostnih obdobjih.
Posredujemo znanja, ki pomagajo oblikovati pozitiven odnos do hoje.
Učenci spoznajo svojo hodilno sposobnost.
Učence navajamo na branje opisov poti in na gibanje v naravi po opisu.
Spodbujamo prijateljsko pomoč.
S pristnejšim stikom med učitelji in učenci ustvarjamo podlago za boljše delo v učilnici.