1. aprila smo z učenci prvih petih razredov tokrat že četrto šolsko leto pripravili MENJALNICO IGRAČ.

Namen menjalnice igrač se skriva v EKOloškem vprašanju: “Kako lahko po svojih močeh prispevamo k zmanjšanju količine odpadkov?” O tem so se učenci veliko pogovarjali pri pouku, pa tudi doma s starši, saj smo skupaj z njimi prebrali zgibanko Trije koraki za manj odpadkov.

In kateri so ti trije koraki?

1. PREMISLI, PREDEN KUPIŠ.
• Preden nekaj kupiš, premisli, ali to res potrebuješ.
• Kupuj izdelke s čim manj embalaže.
• Ko greš po nakupih, vzemi s seboj vrečko, ki jo že imaš doma.
2. PONOVNO UPORABI.
• V centrih ponovne uporabe izdelke in rabljeno opremo obnovijo, jim dajo nov videz in jih prodajo po simbolični ceni.
3. POMAGAJ RECIKLIRATI.
• Če odpadke skrbno ločujemo, jih je mogoče predelati in iz njih izdelati kaj novega.

Odločili smo se, da bomo naredili prvi, najpomembnejši korak. Zaživela je tržnica – Menjalnica igrač.

Otroci so v menjalnico prinesli lepo ohranjeno igračo, ki je ne potrebujejo, ter izbrali »novo« in jo odnesli domov.
Učenci so na dogodek nestrpno čakali.

Hisilicon K3