Tudi letos so v Kulturnem društvu Mengeš razpisali Festival otroške poezije.

Ciljna skupina so učenci osnovnih šol vseh starosti, ki so bili povabljeni, da za festival pišejo pesmi oziroma kratko prozo. Tema je bila prosta, prav tako dolžina pesmi in število le-teh. Naša šola je na tem festivalu oziroma literarnem natečaju sodelovala že večkrat. Zaradi zelo dobrih izkušenj smo se tudi letos odločili za sodelovanje. Na festival, ki je potekal 25. maja, so bili vabljeni vsi sodelujoči otroci. Skupaj s starši in ljubitelji poezije so se zbrali ob razvalinah kapelice svetega Lovrenca na Gobavici nad Mengšem, kjer so mladi avtorji in avtorice prebirali svoje pesmi in preživeli prijetno popoldne.

Čeprav festival ni izrazito tekmovalne narave in je namenjen predvsem spodbujanju otroškega pesništva v osnovnih šolah, se vseeno lahko pohvalimo, da je drugo mesto zasedla Ana Eržen, pohvaljena je bila tudi Špela Kukovič, obe učenki 9. c razreda.

Čestitamo!

mentorica: Andreja Molan,