Ekskurzija v Trst in okolico za nadarjene učence.

Zbor pred matično šolo je ob 7.20 in odhod iz Kranja izpred matične šole bo ob 7.30 uri.

Učitelji OŠ Simona Jenka Kranj bomo skupaj z učitelji in  učenci iz OŠ Srečka Kosovela na Opčinah v petek, 14. 12. 2018, pripravili ekskurzijo za nadarjene učence v Trst in okolico.

Program:

• Ob 9.20 uri prihod na Fernetiče, kjer nas pozdravi ga. Ida Mezgec.
  • Sledi vožnja do Boljunca in ogled oljarne.
  • Sledi obisk OŠ Srečka Kosovela na Občinah in  kosilo.
  • Popoldne bomo obiskali Trst in si ogledali sinagogo in srbsko-pravoslavno cerkev.
  • Za zaključek sledi sprehod po predbožičnem mestnem središču Trsta.

Učenci naj imajo s seboj veljavni osebni dokument, ker brez njega ne bo mogoče prečkati državne meje z Republiko Italijo.

Učenci naj imajo posebej pripravljene 3 €, s katerimi bodo plačali ogled oljarne.

Malico (za eno malico bo poskrbela šola) ter do 15 € žepnine za osebne potrebe.

Oprema: Pohodni čevlji, obleka vremenu primerna, malica v nahrbtniku.

Prihod nazaj v Kranj pred matično šolo bo med 19. in 20. uro

Seznam učiteljev: Klemen Markelj (vodja ekskurzije), Ingrid Klemenčič, Luka Rejc.

Pripravil: Klemen Markelj, prof. zgod.                                    V Kranj, 12. 12. 2018