V Tednu otroka, ki je letos potekal med 4. in 10. oktobrom, sva v sredo, 6. 10., šolski novinarki obiskali 19 učencev 1. a. Ta dan so imeli sprejem v šolsko skupnost.

Otroci so radi odgovarjali na najina vprašanja. Predstava, ki so jo zanje pripravili učenci razredne stopnje, jim je bila zelo všeč, najbolj jim je bila všeč točka s pesmijo Pedenjped.

Ker so učenci že dober mesec dni, so hiteli povedati, da jim je šola všeč, saj se učijo novih stvari in se veliko igrajo. Imajo tudi poseben odmor, ki ga imenujejo igralni odmor. Najraje se igrajo z lego kockami in plišastimi igračkami. Med šolskimi predmeti, sta jim najljubša spoznavanje okolja in šport, najmanj pa jim je všeč matematika. Ko bodo veliki, si želijo postati:  zdravniki, frizerji, veterinarji … Pogrešajo vzgojiteljice iz vrtca. Včasih se v igri sprejo, vendar se hitro tudi pobotajo.

Tia Franko in Sara Kete, 8. b